Qualifier Round 2 Race Lineup
1
2wd Junior Stock (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CLAUDE CAMILLERI M
2 2CAMDEN CAMILLERI M
3 3LINCON ISERGIN
4 4SHELBY BLOSS
5 5JOSH BUTTON
6 6REX MADRIDEJOS M
7 7MITCH GRINTER
8 8AMELIA FACCIOL
9 9JASMINE MUNDAY M
10 10ALEX STEFANAKOS M
2
2wd Stock (Heat 1/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1TULLY BOWMAN M
2 2PETER CROWE
3 3MATT COAD M
4 4JASON GOOD M
5 5DA-MING COOK-LEE
6 6LUCAS CHAR
7 7WAYNE ROBINSON
8 8DARREN BUTTON
9 9PHIL BENSON
3
2wd Stock (Heat 2/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GARY CARVAJAL
2 2FRANK FANTINI M
3 3JASON MILBOURNE LM
4 4ROGER FONG
5 5GLENN GRINTER
6 6GODWIN MADRIDEJOS M
7 7MICHEAL TOMS
8 8SPENCER CLEMENTS
9 9PETER BRADY M
4
2wd Stock (Heat 3/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2ROB JONES
3 3SIMON MCHUGH
4 4LEIGH CHEESEMAN M
5 5LUKE CHMIELEWSKI
6 6JAY BLOSS
7 7SCOTT GILES
8 8NATHAN FACCIOL
5
2wd Modified (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SAM SAVAGE
2 2BEN ROULSTONE
3 3ANTHONY SALVATORE
4 4TIM DRUST
5 5MIKE KEYES M
6 6KYE DRUST
7 7ADAM EDWARDS
8 8JOSH BARLOW
9 9LEO LORENZEN
10 10KRIS FLYNN
6
2wd Modified (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SIMON HEALY M
2 2RAY MUNDAY M
3 3LACHLAN MUNDAY M
4 4JORDAN ISERGIN
5 5ANDREW SELVAGGI
6 6JON PHILPOTT M
7 7BRADY ANTHES
8 8GLEN BONETTI
9 9 CARTER SIMS
7
4wd Stock (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GARY CARVAJAL
2 2GLENN GRINTER
3 3ROGER FONG
4 4MICHEAL TOMS
5 5SHELBY BLOSS
6 6PETER BRADY M
7 7SPENCER CLEMENTS
8 8DA-MING COOK-LEE
9 9FRANK FANTINI M
10 10GODWIN MADRIDEJOS M
8
4wd Stock (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LEIGH CHEESEMAN M
2 2BEN HOWARD
3 3SIMON MCHUGH
4 4ROB JONES
5 5SCOTT GILES
6 6JASON MILBOURNE LM
7 7LUKE CHMIELEWSKI
8 8NATHAN FACCIOL
9 9JAY BLOSS
9
4wd Modified (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GLEN BONETTI
2 2BEN ROULSTONE
3 3BRADY ANTHES
4 4SAM SAVAGE
5 5ANTHONY SALVATORE
6 6TIM DRUST
7 7JOSH BARLOW
8 8LEO LORENZEN
10
4wd Modified (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ANDREW SELVAGGI
2 2RAY MUNDAY M
3 3LACHLAN MUNDAY M
4 4SIMON HEALY M
5 5JORDAN ISERGIN
6 6JON PHILPOTT M
7 7KYE DRUST
11
Stadium Truck (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GLEN BONETTI
2 2SCOTT GILES
3 3CLINT LUDOWIK M
4 4ROB JONES
5 5CLAUDE CAMILLERI M
6 6LEO LORENZEN
7 7TULLY BOWMAN M
12
Stadium Truck (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SIMON HEALY M
2 2TIM DRUST
3 3MATTEO CIAVARELLA M
4 4MIKE KEYES M
5 5CAMDEN CAMILLERI M
6 6ADAM EDWARDS
Event Stats & Details
Race Track Knox Offroad Rc
Registrations Entries: 102
Drivers: 57
Total Race Laps 6,703
Total Race Time 50 hours, 7 minutes, 9 seconds
close X