Qualifier Round 1 Race Lineup
1
2wd Junior Stock (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1KANE SCHEMBRE M
2 2ROBERT HOLLIDAY M
3 3ANGUS BROWNE
4 4LINCOLN ISERGIN
5 5JOSH RYAN
6 6JASMINE MUNDAY M
7 7FELIX BROWNE
8 8SASH SCHEMBRI M
9 9REX MADRIDEJOS M
10 10ALEX STEFANAKOS M
11 11AMELIA FACCIOL
12 12VASCO JESUS M
2
2wd Stock 21.5 (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MARK CASEY M
2 2RAKO
3 3SARAH SIMPSON
4 4MATT COAD M
5 5CHRIS CAMILLERI M
6 6KRUSTY
7 7NEIL KOVACS M
8 8LUCAS CHAR
9 9JASON MILBOURNE LM
10 10DALE BROWN
3
2wd Stock (Heat 1/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1FRANK FANTINI M
2 2DAN COLLER
3 3CHRIS GORGIOSKI M
4 4WAYNE ROBINSON
5 5THOMAS CAMILLERI
6 6NATHAN KROHN
7 7LLOYD MANKS
8 8PETER BRADY M
4
2wd Stock (Heat 2/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MARK BROWNE
2 2
3 3MITCHELL ISERGIN
4 4ASH ELLIS
5 5PHIL BENSON
6 6TOMY JETT
7 7DA-MING COOK-LEE
8 8JAMES AINSLIE
9 9ANDREW SELVAGGI
5
2wd Stock (Heat 3/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2SCOTT GILES
3 3GLENN GRINTER
4 4JUSTIN O'CONNELL M
5 5PAUL SLIFKA
6 6LEIGH CHEESEMAN M
7 7MICHAEL BRUCE
8 8ASH GEPHART
9 9SIMON MCHUGH
6
2wd Modified (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CLAUDE CAMILLERI M
2 2SIMON RYAN
3 3JOHN GRENVILLE M
4 4ADAM EDWARDS
5 5JOSH BARLOW
6 6GODWIN MADRIDEJOS M
7 7NATHAN FACCIOL
8 8 CARTER SIMS
7
2wd Modified (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SIMON HEALY M
2 2JORDAN ISERGIN
3 3RAY MUNDAY M
4 4LACHLAN MUNDAY M
5 5GLEN BONETTI
6 6CAMERON ZAMMIT
7 7CAMDEN CAMILLERI M
8 8JON PHILPOTT M
8
4wd Stock 13.5 (Heat 1/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1PHIL BENSON
2 2ALEANDRO DE LORSO
3 3DAN COLLER
4 4JASE JURY
5 5CLINT LUDOWIK M
6 6ANDREW SELVAGGI
7 7NATHAN KROHN
8 8PETER BRADY M
9
4wd Stock 13.5 (Heat 2/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ASH ELLIS
2 2JAMES AINSLIE
3 3TOMY JETT
4 4
5 5DA-MING COOK-LEE
6 6FRANK FANTINI M
7 7CHRIS GORGIOSKI M
8 8SIMON MCHUGH
10
4wd Stock 13.5 (Heat 3/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2GLENN GRINTER
3 3SCOTT GILES
4 4JUSTIN O'CONNELL M
5 5MICHAEL BRUCE
6 6PAUL SLIFKA
7 7ASH GEPHART
11
4wd Modified (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JOSH BARLOW
2 2CLAUDE CAMILLERI M
3 3CAMERON ZAMMIT
4 4JON PHILPOTT M
5 5JOHN GRENVILLE M
6 6NATHAN FACCIOL
12
4wd Modified (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JORDAN ISERGIN
2 2SIMON HEALY M
3 3LACHLAN MUNDAY M
4 4GLEN BONETTI
5 5CAMDEN CAMILLERI M
13
Short Course (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MARK BROWNE
2 2LEIGH CHEESEMAN M
3 3SARAH SIMPSON
4 4ANGUS BROWNE
5 5MATT COAD M
6 6MARK CASEY M
7 7KRUSTY
8 8ALEX STEFANAKOS M
9 9JASON GOOD M
10 10TIAGO JESUS M
14
Stadium Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1WAYNE ROBINSON
2 2ROBERT HOLLIDAY M
3 3MITCHELL ISERGIN
4 4ASH ELLIS
5 5ADAM EDWARDS
6 6PHIL BENSON
7 7MATT COAD M
8 8SIMON HEALY M
9 9CAMERON ZAMMIT
10 10JUSTIN O'CONNELL M
Event Stats & Details
Race Track Knox Offroad Rc
Registrations Entries: 118
Drivers: 69
Total Race Laps 6,741
Total Race Time 54 hours, 20 minutes, 20 seconds
close X