Qualifier Round 2 Race Lineup
1
2wd Junior Stock (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1KANE SCHEMBRE M
2 2ANGUS BROWNE
3 3ROBERT HOLLIDAY M
4 4LINCOLN ISERGIN
5 5VASCO JESUS M
6 6ALEX STEFANAKOS M
7 7SASH SCHEMBRI M
8 8JOSH RYAN
9 9REX MADRIDEJOS M
10 10JASMINE MUNDAY M
11 11AMELIA FACCIOL
12 12FELIX BROWNE
2
2wd Stock 21.5 (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JASON MILBOURNE LM
2 2MARK CASEY M
3 3NEIL KOVACS M
4 4LUCAS CHAR
5 5RAKO
6 6KRUSTY
7 7CHRIS CAMILLERI M
8 8MATT COAD M
9 9SARAH SIMPSON
10 10DALE BROWN
3
2wd Stock (Heat 1/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1FRANK FANTINI M
2 2NATHAN KROHN
3 3THOMAS CAMILLERI
4 4LLOYD MANKS
5 5WAYNE ROBINSON
6 6DAN COLLER
7 7CHRIS GORGIOSKI M
8 8PETER BRADY M
4
2wd Stock (Heat 2/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ANDREW SELVAGGI
2 2TOMY JETT
3 3ASH ELLIS
4 4
5 5DA-MING COOK-LEE
6 6MARK BROWNE
7 7JAMES AINSLIE
8 8MITCHELL ISERGIN
9 9PHIL BENSON
5
2wd Stock (Heat 3/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2SIMON MCHUGH
3 3JUSTIN O'CONNELL M
4 4PAUL SLIFKA
5 5MICHAEL BRUCE
6 6GLENN GRINTER
7 7SCOTT GILES
8 8ASH GEPHART
9 9LEIGH CHEESEMAN M
6
2wd Modified (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1 CARTER SIMS
2 2NATHAN FACCIOL
3 3JOHN GRENVILLE M
4 4CLAUDE CAMILLERI M
5 5GODWIN MADRIDEJOS M
6 6SIMON RYAN
7 7ADAM EDWARDS
8 8JOSH BARLOW
7
2wd Modified (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RAY MUNDAY M
2 2JORDAN ISERGIN
3 3LACHLAN MUNDAY M
4 4GLEN BONETTI
5 5CAMERON ZAMMIT
6 6CAMDEN CAMILLERI M
7 7JON PHILPOTT M
8 8SIMON HEALY M
8
4wd Stock 13.5 (Heat 1/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ANDREW SELVAGGI
2 2NATHAN KROHN
3 3CLINT LUDOWIK M
4 4DAN COLLER
5 5JASE JURY
6 6ALEANDRO DE LORSO
7 7PHIL BENSON
8 8PETER BRADY M
9
4wd Stock 13.5 (Heat 2/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SIMON MCHUGH
2 2TOMY JETT
3 3ASH ELLIS
4 4DA-MING COOK-LEE
5 5JAMES AINSLIE
6 6
7 7FRANK FANTINI M
8 8CHRIS GORGIOSKI M
10
4wd Stock 13.5 (Heat 3/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2JUSTIN O'CONNELL M
3 3GLENN GRINTER
4 4PAUL SLIFKA
5 5ASH GEPHART
6 6SCOTT GILES
7 7MICHAEL BRUCE
11
4wd Modified (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CAMERON ZAMMIT
2 2NATHAN FACCIOL
3 3JON PHILPOTT M
4 4JOHN GRENVILLE M
5 5JOSH BARLOW
6 6CLAUDE CAMILLERI M
12
4wd Modified (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LACHLAN MUNDAY M
2 2JORDAN ISERGIN
3 3GLEN BONETTI
4 4SIMON HEALY M
5 5CAMDEN CAMILLERI M
13
Short Course (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MARK BROWNE
2 2KRUSTY
3 3ANGUS BROWNE
4 4JASON GOOD M
5 5SARAH SIMPSON
6 6MATT COAD M
7 7LEIGH CHEESEMAN M
8 8TIAGO JESUS M
9 9ALEX STEFANAKOS M
10 10MARK CASEY M
14
Stadium Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CAMERON ZAMMIT
2 2SIMON HEALY M
3 3JUSTIN O'CONNELL M
4 4ADAM EDWARDS
5 5MATT COAD M
6 6WAYNE ROBINSON
7 7ASH ELLIS
8 8MITCHELL ISERGIN
9 9ROBERT HOLLIDAY M
10 10PHIL BENSON
Event Stats & Details
Race Track Knox Offroad Rc
Registrations Entries: 118
Drivers: 69
Total Race Laps 6,741
Total Race Time 54 hours, 20 minutes, 20 seconds
close X