Qualifier Round 3 Race Lineup
1
2wd Junior Stock (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ROBERT HOLLIDAY M
2 2ANGUS BROWNE
3 3KANE SCHEMBRE M
4 4LINCOLN ISERGIN
5 5AMELIA FACCIOL
6 6ALEX STEFANAKOS M
7 7VASCO JESUS M
8 8REX MADRIDEJOS M
9 9JOSH RYAN
10 10SASH SCHEMBRI M
11 11JASMINE MUNDAY M
12 12FELIX BROWNE
2
2wd Stock 21.5 (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JASON MILBOURNE LM
2 2MARK CASEY M
3 3NEIL KOVACS M
4 4MATT COAD M
5 5LUCAS CHAR
6 6RAKO
7 7CHRIS CAMILLERI M
8 8SARAH SIMPSON
9 9KRUSTY
10 10DALE BROWN
3
2wd Stock (Heat 1/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1FRANK FANTINI M
2 2NATHAN KROHN
3 3THOMAS CAMILLERI
4 4LLOYD MANKS
5 5WAYNE ROBINSON
6 6DAN COLLER
7 7CHRIS GORGIOSKI M
8 8PETER BRADY M
4
2wd Stock (Heat 2/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ANDREW SELVAGGI
2 2ASH ELLIS
3 3JAMES AINSLIE
4 4MARK BROWNE
5 5DA-MING COOK-LEE
6 6
7 7MITCHELL ISERGIN
8 8TOMY JETT
9 9PHIL BENSON
5
2wd Stock (Heat 3/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2SCOTT GILES
3 3PAUL SLIFKA
4 4GLENN GRINTER
5 5JUSTIN O'CONNELL M
6 6SIMON MCHUGH
7 7MICHAEL BRUCE
8 8ASH GEPHART
9 9LEIGH CHEESEMAN M
6
2wd Modified (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1 CARTER SIMS
2 2NATHAN FACCIOL
3 3GODWIN MADRIDEJOS M
4 4CLAUDE CAMILLERI M
5 5SIMON RYAN
6 6JOSH BARLOW
7 7ADAM EDWARDS
8 8JOHN GRENVILLE M
7
2wd Modified (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LACHLAN MUNDAY M
2 2RAY MUNDAY M
3 3SIMON HEALY M
4 4CAMERON ZAMMIT
5 5GLEN BONETTI
6 6JORDAN ISERGIN
7 7CAMDEN CAMILLERI M
8 8JON PHILPOTT M
8
4wd Stock 13.5 (Heat 1/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ANDREW SELVAGGI
2 2NATHAN KROHN
3 3DAN COLLER
4 4ALEANDRO DE LORSO
5 5CLINT LUDOWIK M
6 6JASE JURY
7 7PHIL BENSON
8 8PETER BRADY M
9
4wd Stock 13.5 (Heat 2/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1FRANK FANTINI M
2 2TOMY JETT
3 3JAMES AINSLIE
4 4ASH ELLIS
5 5DA-MING COOK-LEE
6 6SIMON MCHUGH
7 7
8 8CHRIS GORGIOSKI M
10
4wd Stock 13.5 (Heat 3/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1BEN HOWARD
2 2GLENN GRINTER
3 3JUSTIN O'CONNELL M
4 4SCOTT GILES
5 5ASH GEPHART
6 6MICHAEL BRUCE
7 7PAUL SLIFKA
11
4wd Modified (Heat 1/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CAMERON ZAMMIT
2 2JON PHILPOTT M
3 3NATHAN FACCIOL
4 4CLAUDE CAMILLERI M
5 5JOHN GRENVILLE M
6 6JOSH BARLOW
12
4wd Modified (Heat 2/2)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LACHLAN MUNDAY M
2 2JORDAN ISERGIN
3 3GLEN BONETTI
4 4SIMON HEALY M
5 5CAMDEN CAMILLERI M
13
Short Course (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1MARK BROWNE
2 2KRUSTY
3 3ANGUS BROWNE
4 4MATT COAD M
5 5SARAH SIMPSON
6 6JASON GOOD M
7 7LEIGH CHEESEMAN M
8 8ALEX STEFANAKOS M
9 9TIAGO JESUS M
10 10MARK CASEY M
14
Stadium Truck (Heat 1/1)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SIMON HEALY M
2 2CAMERON ZAMMIT
3 3JUSTIN O'CONNELL M
4 4ADAM EDWARDS
5 5MATT COAD M
6 6ASH ELLIS
7 7ROBERT HOLLIDAY M
8 8WAYNE ROBINSON
9 9MITCHELL ISERGIN
10 10PHIL BENSON
Event Stats & Details
Race Track Knox Offroad Rc
Registrations Entries: 118
Drivers: 69
Total Race Laps 6,741
Total Race Time 54 hours, 20 minutes, 20 seconds
close X